Bezoperacyjne leczenie bólu cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z wielu praktycznych zalet, jakie zapewnia takie rozwiązanie. W tym artykule przedstawimy Ci 2 najważniejsze korzyści, które sprawiają, że powinieneś rozważyć wykorzystanie bezoperacyjnych metod do walki ze swoimi dolegliwościami bólowymi. Zapoznaj się z nimi, a przekonasz się, że taka forma leczenia jest naprawdę warta uwagi. Zapraszamy!
2 zalety sprawiające, że skorzystanie ze specjalistycznej poradni leczenie bólu bez operowania to świetny pomysł
Podstawowa sprawa to brak ryzyka powikłań operacyjnych. Operacja, nawet jeśli jest przeprowadzona przez doświadczonego chirurga i z użyciem najnowocześniejszych technik, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wśród najczęstszych powikłań pooperacyjnych można wymienić infekcje, zakrzepy, krwotoki czy powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym. Każdy organizm inaczej reaguje na interwencję chirurgiczną, co sprawia, że nawet stosunkowo prosty zabieg może zakończyć się nieprzewidzianymi komplikacjami. W przypadku terapii bezoperacyjnych te zagrożenia nie występują.
Nie ma ryzyka zakażeń ran pooperacyjnych, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Pacjent nie musi także obawiać się niepożądanych reakcji na środki znieczulające, które w niektórych przypadkach mogą powodować problemy z oddychaniem, skoki ciśnienia czy silne nudności. Eliminacja tych zagrożeń sprawia, że leczenie bezoperacyjne jest bezpieczniejszą opcją, zwłaszcza dla osób starszych oraz pacjentów z chorobami przewlekłymi, którzy mogliby gorzej znosić zabieg chirurgiczny.
Kolejna kwestia to szybki powrót do sprawności. Rekonwalescencja po operacji może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy – zależnie od tego, o jaki ból przewlekły chodzi oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Inaczej to wygląda, kiedy mówimy o leczeniu bólu neuropatycznej, a inaczej w przypadku leczenia bólu przewlekłego kręgosłupa. W czasie rekonwalescencji po operacji wykonanej w ramach np. bólu kręgosłupa konieczne jest często unikanie wysiłku fizycznego, przestrzeganie zaleceń lekarza oraz, w niektórych przypadkach, przechodzenie dodatkowej rehabilitacji. Długotrwałe unieruchomienie może prowadzić do osłabienia mięśni, problemów z układem krążenia oraz ograniczenia codziennej aktywności, co negatywnie wpływa na samopoczucie pacjenta. Właśnie dlatego w zakresie leczenia bólu warto rozważyć rozwiązania bezoperacyjne.
Musisz jednak pamiętać, że specjaliści leczenia bólu bez operowania to wciąż garstka lekarzy na lokalnym rynku. Niezależnie, czy Twoim problemem jest ból chroniczny, bóle głowy, czy uciążliwy ból kręgosłupa – przed udaniem się do konkretnego lekarza koniecznie sprawdź opinie jego klientów. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę interesującą Cię lokalizacje, czyli przykładowo leczenie bólu w Warszawie, a z łatwością znajdziesz sporo informacji o rozmaitych lekarzach.
Podsumowanie
Brak ryzyka powikłań pooperacyjnych oraz szybszy powrót do sprawności. To 2 zalety, które sprawiają, że bezoperacyjne rozwiązania to coś, co zdecydowanie warto rozważyć w kwestii leczenia bólu. Pamiętaj o nich przy wyborze metody walki z dolegliwościami bólowymi, a przybliżysz się do znalezienia idealnego sposobu na swoje problemy zdrowotne. Sprawdź sam!